Mimo Krista pro vás neexistuje nějaká jiná pravá hodnota - archív citátů

28. 11. 2008

Skončila letošní celostátní soutěž ve znalosti Bible STEZKA PÍSMÁKŮ

V 1. kole, které probíhalo v místech bydliště (celkem ve 34 městech a obcích), soutěžilo celkem 278 soutěžících všech kategorií. Z postupujících 159 soutěžících z 1. kola osobně řádně soutěžilo 116 účastníků v 2. kole a k tomu oproti 3 účastníkům z tzv. kategorie „mimo pořadí“ nakonec v 2. kole soutěžilo 9 účastníků této kategorie.
CELKEM bylo při 2. kole účastno 125 soutěžících všech základních kategorií a navíc jedna soutěžící v nové kategorii dospělých „Stezka písmáků plus“.



SOUTĚŽÍCÍ SI MOHLI VYBRAT HODNOTNÉ KNIHY

poskytnuté sponzory soutěže – nakladatelstvími: Advent Orion, Česká biblická společnost, Karmelitánské nakladatelství, Návrat domů a Samuel.



FINAČNÍ SPONZORING

byl v tomto ročníků získán z dotace MŠMT a z příspěvku f-nadace, zbytek úhrady provedl Klub Pathfinder a Junák – redakce měsíčníku Na dobré stopě – jen díky těmto podporám se mohl uskutečnit již 9. ročník této soutěže ve znalosti Bible.



Další podrobnosti:

VÝSLEDKY 2. KOLA

KATEGORIE „N“ ve věku do 9 let včetně

Jediný jednotlivec, který splnil limit na vítězném místě: Petružela Jan - rodina z Napajedel

Týmy
1. místo – 1 tým ve složení Cibulková Radka - KS Turnov
Marek Kryštof
Medková Lucie
Strouhalová Helena


2. místo – 2 týmy ve složení
Beštová Markéta - KS Praha + Nymburk Řeha Kryštof - Sobot.školka CASD Frýdek-Místek
Plaňanská Eliška Turková Johana


3. místo – 3 týmy ve složení
Chalupník Daniel - ČCE/KS Praha Bukový Karel - KP Veselí n/Moravou
Chalupníková Jana Bukový Adam
Sýkorová Eliška Stehlík Ján
Buchová Daniela - KP Zábřeh na Moravě a KP Všechovice
Doležal Pavel
Doležal Pavel
Muroňová Martina


Body limitu splnily ještě další 3 týmy:
Ptáčková Johanka, Ptáčková Klára, Šplíchal Jakub, Šplíchal Radim – KS Praha; Kaplánek Lukáš, Vitvar Vít – JUNÁK - 2. oddíl skautů Jičín;
Hudáková Miriam, Vanilková Petra – CASD Mladá Boleslav


Celkem v této kategorii soutěžilo 43 účastníků.
KATEGORIE „M“ ve věku od 10 do 12 let včetně
Jednotlivci
1. místo: Boruta Jonáš - KP Veselí n/Moravou
2. místo: Soviš Zdeněk - CASD Brno
Týmy 1. místo – 1 tým ve složení
Bešta Dan - KS Praha + Nymburk
Hanuš Matouš
2. místo – 2 týmy ve složení
Petrovičová Matylda – 2 rodiny z Prahy Muroňová Jana – KP Zábřeh na Moravě
Partykován Pavlína Had Daniel
Pražáková Romea Bucha Michael
Pražáková Elen

Body limitu splnily ještě další 2 týmy:
Vojáček Libor, Vojáček Marek – KP Nová Bystřice
Lodenová Dagmar, Víšková Karin, CASD Havířov-Suchá

Celkem v této kategorii soutěžilo 30 účastníků.

KATEGORIE „S“ ve věku od 13 do 16 let včetně
Jednotlivci
1. místo: Pumrová Noemi – KS Praha
2. místo: Hegrová Pavla - rodina ze Zašové
3. místo: Mikulová Lýdie – KS Turnov
Body limitu splnili ještě dalších 7 jednotlivců:
Papazianová Pavla – ECM Plzeň
Justrová Veronika - rodina Brno
Kubištová Darja - CASD Písek
Čada Michael - CASD Havířov-Suchá
Krchňák Michael - KS Liberec
Řeha Marián - Sobot.školka CASD Frýdek-Místek
Papežíková Lenka - CASD Všechovice

Týmy 1. místo – 1 tým ve složení
Hajčiarová Daniela – ECM Praha
Pěkný Jan
2. místo – 1 tým ve složení
Beštová Veronika - KS Praha + Nymburk
Plaňanská Vlasta
3. místo – 1 tým ve složení
Brož Václav - AG Praha
Weinhold Dominik

Body limitu splnilo ještě další 7 týmů:
Borutová Lenka, Klodová Dana – KP Veselí n/Moravou
Janek Jiří, Janková Martina - řím.-kat. farnost Telč
Petruželová Zuzana, Vyčánek Roman - 2 rodiny (Otrokovice, Napajedla)
Knoblochová Šárka, Rýdl Václav – AG Praha
Martínek Miroslav, Martínková Jana – rodina Radošovice
Hanzal Jiří, Lanc Vítězslav – KP Veselí n/Moravou
Pokorná Anežka, Veselková Kristýna - JUNÁK - 2. oddíl dívek Jičín


Celkem v této kategorii soutěžilo 43 účastníků.


KATEGORIE „MP“ ve věku od 13 do 16 let včetně

V této kategorii „mimo pořadí“ soutěžily 3 týmy (po 2 soutěžících) a jako jednotlivci celkem 3 soutěžící, z nichž limit splnili:
Manželé Partykovi - rodinné vzdělávání Praha
Plánková Debora , Hanzalová Martina – KP Veselí n/Moravou
Králík Vladimír – KP Příbram
Malafa Adam - KP Písek

Celkem v této kategorii soutěžilo 9 účastníků.

ZÁZNAM Z BESEDY S DOPROVODEM SOUTĚŽÍCÍCH
– RODIČI A VEDOUCÍMI –
PŘI 2. KOLE SOUTĚŽE STEZKA PÍSMÁKŮ 2008 V PRAZE

1) Úvodem ses. Bronislava Hyvnarová, která jako jediná soutěžila v nové kategorii pro dospělé „Stezka písmáků plus“, popsala svoji činnost vedoucí oddílu č. 118 Klubu Pathfinder i další aktivity sboru CASD v Opavě (zvláště v sobotní školce). Odpověděla na řadu praktických dotazů ohledně práce s dětmi nad Biblí. Poté stručně vysvětlila svoji přípravu na rozbor textu Mat 42, 21, uvedla svoje zdroje a názorně vysvětlila postup, jak tento text jednak rozebrala a pak jak jí z něho vyplynul závěr. Někteří zájemci její text získali na místě, s dalšími se bude kontaktovat po internetu (viz uveřejnění v NDS172).
2) Z další části besedy vyplynulo, že současné rozdělení obtížnosti otázek mezi samostatnou méně náročnou kategorii N a obtížnější kategorie M a S (MP) nadále vyhovuje. K dotazu jak jsou připravovány otázky „po smyslu textu“ podal br. Vladislav Jech vysvětlení na jedné otázce z 1. kola pro tuto obtížnější kategorii.
3) Přítomní rodiče a vedoucí vyslovili poděkování organizátorům soutěže, br. V. Jech vyzdvihl důležitost úlohy „doprovodných osob“ již v 1. kole – beseda vyzněla do přání, aby v roce 2009 jubilejní 10. ročník soutěže proběhl ve stejně krásném, ekumenickém ovzduší.

Na straně dospělých bylo tzv. „dohlížejících osob“ při 2 kole přítomno 37 a k tomu na straně organizátorů 11 osob, místní hostitelský sbor CASD poskytl technický servis v počtu 4 osob, redakce AWR vyslala kameramanku a redaktora, Klub Pathfinder (KP) zajistil fotografování a k tomu zázemí počítačové a presentační služby v počtu 2 svých mladých členů. Hudební skupina „Nic moc“, která již tradičně provází tuto soutěž, je početně zahrnuta v přehledu soutěžících, a to v kategorii „mimo pořadí“.


Informaci podávají:

Vladislav Jech (Junák) a David Čančík (Klub Pathfinder)


Viz rovněž webové stránky:
www.skaut.cz/duchovni
www.pathfinder.cz/5rubriky/stezka/stezka.html

Čtení z dnešního dne: Sobota 21.10.

Řím 4,13.16-18; Lk 12,8-12

Komentář k Řím 4,13.16-18: Abrahám, otec víry, který se odhodlal dát Bohu to nejcennější, kéž je i mým průvodcem v situacích, kdy nemohu pochopit Boží vůli… Tak budu i já Abrahámovým „dítětem“.

Zdroj: Nedělní liturgie

Duchovní cvičení: „Vstaň, má přítelkyně, krásko má, a pojď!“

(20. 10. 2017) Přijeďte 27.10. – 29.10. do Rožmitálu pod Třemšínem si odpočinout a načerpat sil při víkendu biblických a...

Pozvánka na Konferenci o evangelizaci

Pozvánka na Konferenci o evangelizaci
(20. 10. 2017) V termínu 10. – 11. listopadu proběhne v olomouckém Regionálním centru druhý ročník Konference o evangelizaci...

Zápas o každodenní modlitbu - P. Józef Augustyn

(19. 10. 2017) Již tradiční rekolekce s P. Józefem Augustynem pořádá Pastorační středisko od 10. do 11. listopadu 2017 (Kolejní 4,...

Doporučujeme ke zhlédnutí animovaný film o papeži Janu Pavlu II. na DVD

(16. 10. 2017) Při příležitosti zvolení Jana Pavla II. papežem (16.10.1978) doporučujeme animovaný film: Karol, Odvaha otce Karola

Jan Pavel II. - výročí zvolení papežem

(15. 10. 2017) 16.10. 1978 byl zvolen papežem Karol Wojtyla. V papežském úřadě byl do své smrti 2. dubna 2005. Papež Jan Pavel II....

Terezie z Avily - Svatý, který je smutný, je smutný svatý...

(14. 10. 2017) ... Opravdová svatost s sebou nese radost, protože ?svatý, který je smutný, je smutný svatý?. Svatí, na rozdíl od...