Vážení přátelé, zvu Vás na tiskovou konferenci (19.9.) k celonárodní kampani kurzů Alfa, významné mezinárodní iniciativy, která se v Česku poprvé koná v rámci celostátní spolupráce. Poslední zářijový týden začne v Česku kurz Alfa přibližně na 200 místech

(seznam míst a další informace na www.kurzyalfa.cz).

Kampaň probíhá celé září. Na několika místech v ČR visí billboardy, jinde „city light vitríny“ (zastávky autobusů, ulice, obchodní centra), propagace probíhá v pražských, brněnských, plzeňských a pardubických dopravních prostředcích. Běží bannerová reklama na http://zpravy.idnes.cz. V pondělí se o kurzech Alfa mluvilo ve Snídani s Novou, na webu Novy visí několik příspěvků k tématu:
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/s-prijemnymi-lidmi-a-humorem-na-dulezite-otazky.html
http://doma.nova.cz/clanek/doporucujeme/marie-svatosova-zije-hospici-a-kurzy-alfa.html
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/prilezitost-prozkoumat-smysl-zivota.htm
http://doma.nova.cz/clanek/doporucujeme/zase-ten-smysl-zivota.html

Propagaci na celostání úrovni v ceně cca 1 milion Kč doplňuje inzerce a propagace pořadatelů jednotlivých kurzů na místní úrovni, např.
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/karlovarsky-kraj/sokolov/2776-19816-celosvetovy-fenomen-kurzu-alfa-prichazi-i-do-ceske-republiky.html
 
Na Vaše dotazy budou na tiskové konferenci odpovídat vedoucí České kanceláře kurzů Alfa Ing. Miloš Poborský a zakladatelka hospicového hnutí v Česku MUDr. Marie Svatošová.

„Kurzy Alfa pořádají tisíce nadšených dobrovolníků, kteří jednoduše pozvou lidi ze svého okolí na večeři a během diskuse nad tématem večera se podělí o to dobré, co ve svém životě sami našli. V příjemném neformálním prostředí s hosty kurzu diskutujeme o čemkoliv, co je zajímá. Od velkých životních otázek, smyslu života a osobní víře v Boha až po recept na výbornou buchtu, kterou jsme právě při kávě dojedli.“
Ing. Miloš Poborský

„Právě v hospicích se často setkávám s lidmi, kteří v závěru života doslova hladoví po poznání smyslu a cíli života, kladou si (i nám) otázky na tělo, ale je už zoufale málo času na jejich seriózní zodpovězení. Na kurzech Alfa je k tomu výborná příležitost. Vše probíhá bez jakéhokoli nátlaku, v naprosté svobodě.“
MUDr. Marie Svatošová

 
Tisková konference

Kdy:
čtvrtek 19.9. 2013 v 10:30

Kde:
Hlavní sál Českého velkopřevorství řádu Maltézských rytířů, Praha 1 - Malá Strana, vstup vchodem z Lázeňské ulice č. 485/2, viz foto:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/28GrtJPQ7DzZbzZILzxe5Q

Součástí tiskové konference bude malé občerstvení.

Kontakt:
Ing. arch. Tomáš Dittrich, tiskový mluvčí KMS
e-mail: dittrich@zivotviry.cz
tel: 724 435 301

Další info na www.kurzyalfa.cz a v příloze tohoto e-mailu

 

 

 

Kurzy Alfa                                                           

Příležitost prozkoumat smysl života

www.kurzyalfa.cz

 

Kurzy Alfa vytvářejí prostor, kde je možné klást otázky i naslouchat, být přijat a hledat odpovědi.

 

Alfa je desetitýdenní kurz, který byl v současné podobě vytvořen v Británii před 11 lety. Je založen na diskusních skupinkách o osmi až dvanácti lidech. Začíná se večeří nebo občerstvením. Vzniká tak příležitost vzájemně se seznámit. Promluva každý týden uvede jedno z témat křesťanské víry. Na promluvu navazuje rozhovor ve skupinkách.

 

Ve Velké Británii probíhá přes 8 500 kurzů Alfa, mnohé z nich v domácnostech, církevních prostorách, kavárnách nebo restauracích. Neustále roste podíl kurzů pořádaných na pracovištích, na vysokých školách, v domovech pro seniory, ale také mládežnických kurzů nebo kurzů pro matky s malými dětmi. Ve 163 státech světa kurz absolvovalo přes 22 milionů lidí. Některé kurzy jsou propojeny s projekty sociální práce. V České republice kurz zorganizovalo přibližně 200 společenství z 16 církví.

 

Kurz je připraven tak, aby jej mohl začít pořádat kdokoliv: duchovní pracovník, nebo úplný nováček. K dispozici je připravena kompletní sada materiálů, s jejichž pomocí lze kurz snadno naplánovat a připravit. Promluvy si může buď vzít na starost řečník (pro přípravu lze využít osnovy přednášek, které jsou k dispozici), nebo lze na celý kurz využít DVD. Abychom pořádání kurzu co nejvíce usnadnili, byla také vydána Příručka účastníka kurzu, materiály pro přípravu týmu, plakáty, pozvánky a řada dalších pomůcek.

 

Dojmy českých účastníků:

„Na Alfě se mi líbila přátelská atmosféra, skvělá organizace (promluvy, diskuse, „kuchařské zázraky“, hudba) a setkávání s lidmi, kteří mají touhu hledat. Nejsilnějším zážitkem byla výjezdová akce do přírody před koncem kurzu.“

Aleš, Brno

 

„Otevřel se mi úžasný nový prostor plný lidí ochotných diskutovat. Vzniklo naprosto báječné prostředí, ve kterém se nikdo nemusel ostýchat sdělit své pocity a názory. Účast na kurzu u mne znásobila odvahu vyslovit svůj vlastní názor, a nejen proto, že je můj, ale především proto, že by mohl být přínosný i pro ostatní.“

Jan, Praha

 

 „Na kurzu sem získala informace, které mě celý život míjely. Bylo to, jak když začnete skládat puzzle, najednou se chytnete a už se rýsuje motiv. Nejvíc mě zaujalo, jak byli lidé vlídní, otevření a normální. Prostě ten civil a přirozenost. Takové společenství jsem nikdy před tím nepoznala.“

Dana Šimková, Brno

 

Komentáře britských celebrit a novinářů:

"Jsem přesvědčena, že kurzy Alfa jsou jednou z nejvýraznějších současných iniciativ, které seznamují s křesťanstvím. Jsou snadno srozumitelné, neformální a drží se při zemi."

Rosemary Conleyová, jedna z průkopnic Fitness clubů v Británii

 

"Neznám žádný jiný kurz, který by obsáhl úvod k základnům křesťanské víry tak přístupným způsobem a byl tak relevantní pro dnešního člověka."

David Suchet, britský herec, představitel populárního komisaře Poirota

 

"Ať cestuji kamkoli, všude slyším, že kurzy Alfa zprostředkují křesťanskou víru přiměřeným a  nenátlakovým způsobem. Když budete mít možnost, můžete je vyzkoušet."

Sir Cliff Richard, britský zpěvák, který na závěr roku 2000 celému světu zazpíval "Píseň milénia"

 

"Alfu od jiných podobných iniciativ odlišuje nevtíravý a uvolňující pocit postupného poznávání. A také to, že je tak překvapivě úspěšná."

Damian Thompson, The Times

 

"Celosvětově nejpopulárnější kurz o křesťanství."

The Independent on Sunday, London

 

 

Kontakt:

info@kurzyalfa.cz

tel: .+420 284 841 922

Česká kancelář kurzů Alfa a nakladatelství KMS

Primátorská 41

180 00 Praha 8