Na co se můžete těšit v tomto čísle?

Rozhovor

Thom Artway: Introvert s odvážným srdcem

Thom je zpěvák, textař, kytarista a písničkář. Hraje na velkých pódiích i na ulicích. V cenách Anděl se stal objevem a zpěvákem roku 2016 a letos bylo jeho album All I Know nominováno na nejlepší album roku. Povídali jsme si o folklóru, víře, Irsku, Americe i Austrálii, hudbě i hodnotách, teré musí šlověk mít, aby se mu dobře žilo.

 

Rady

Tvůrčí psaní

Většinu našich čtenářek teď čeká typické zakončení pololetí: velká slohová práce.  Připravili jsme si tedy pár tipů, jak na ni. Využijí ji ale všichni, kteří chtějí zlepšit svůj psaný projev. Najdete zde jak se dostat do kreativní nálady potřebné pro psaní, na co nezapomenout a co nepodcenit.

 

Změna

Pokojíček v novém

Je jaro a máme potřebu všechno měnit. Jak se říká: Chce to nový vítr. Možná i váš pokoj by si jej zasloužil. Na jaře prostě nesmí být nuda. Jednoduché tipy a rady, jak za pár korun změnit vaše království, se hodí vždycky. I když už nebude jaro. 

 

Krása

Péče o vlasy

Jistě jsme to všechny alespoň jednou zažily. Ráno vstaneme, podíváme se do zrcadla a namísto krásných a upravených vlasů rozčepýřené cosi. Jak správně pečovat o své vlasy se dozvíte od naší Lucky.

 

Víra

Lehký a těžký hřích
Také v tom stále nemáte jasno? A je to vůbec důležité mít na všechno škatulky? Dokonce i na hřích? Jak se vyznat v terminologii co je a co není hřích a co je a není hřích lehký a těžký, nám poradí kanovník P. Jan Balík.

 

Cestování

Finské dobrodružství

Většina Finů, se kterými jsme se dali do řeči, byla už v České republice – zejména v Praze – několikrát. Pro nás Čechy je ale Finsko spíš neobjevená, tajemná země, do které spolu s námi a naší redaktorkou Martou, můžete alespoň nahlédnout. Možná vás to inspiruje k výletu. :-)

 

Příběh

Nespravedlnost

Koho by nebavili příběhy. Pokud se ale některé stanou doopravdy a vy si z nich vezmete ponaučení nebo poučení pro život, je škoda si je nechat pro sebe. Příběh Nespravedlnost je o schopnosti se postavit před nespravedlivé obvinění, najít odvahu a odpustit, a také o schopnosti vcítit se do druhého.

 

V květnovém čísle najdete i kvízy a testy, soutěže, zajímavosti, tvoření a pár receptů na dobroty.

Slunečný den a vše nejlepší maminkám a babičkám.

Váš IN!