Jak se řídit křesťanskou radou: Neodsoudit člověka, ale jeho čin? Hledání odpovědí s Kateřinou Lachmanovou v kontextu sexuálního a psychického zneužívání známými katolickými duchovními Markem Rupnikem a Jeanem Vanierem.

***

Dvojí život je startovní čára každého z nás. Podle teoložky a psycholožky Kateřiny Lachmanové spočívá mnohdy i v malých lžích a falešném vztahu k sobě a druhým. Problém nastane v momentě, kdy překročíme základní morální pravidla. Nevěra, podvádění, či dokonce zneužívání jsou traumata, se kterými se ve společnosti setkáváme často. Podle spisovatelky a terapeutky Lachmanové nás tyto pády bolí o to víc, pokud se dějí uvnitř církve. Od věřících totiž očekáváme poctivější život, a je to dobře. Hlásání Božího slova je totiž mocnější, pokud je podloženo reálným životem a skutky. Jak je těžké si přiznat, že žiji dvojím životem? Musí „to“ vždycky prasknout? Jak se řídit křesťanskou radou: Neodsoudit člověka, ale jeho čin?

Hledání odpovědí s Kateřinou Lachmanovou v kontextu sexuálního a psychického zneužívání známými katolickými duchovními Markem Rupnikem a Jeanem Vanierem.

Rozhovor vyšel na Ecclesia Podcast CZ