Vánoce jsou považovány za nebezpečné, protože připomínají, že lidská důstojnost pochází od Boha a nikoliv z rozhodnutí vlády, že člověk nepatří pozemským vládcům, nýbrž Bohu.

Pro asijské křesťany byl uplynulý rok těžký. Všude sílí pronásledování – říká ředitel agentury AsiaNews, P. Bernardo Cervellera. Poukazuje na to, že protikřesťanské postoje se v Asii stávají všeobecnou tendencí. S pronásledováním se setkáme nejen v zemích jako je Pákistán, Čína nebo Severní Korea. Ze všech stran přicházejí signály, které potvrzují, že máme co do činění se všeobecným odmítáním následovníků Krista a křesťanské víry. Hovoří P. Cervellera:

„V letošním roce mne zarazilo, že se cílem pronásledování staly přímo vánoce. Usiluje se o udušení těchto svátků. Jsou totiž považovány za nebezpečné, protože připomínají, že lidská důstojnost pochází od Boha a nikoliv z rozhodnutí vlády, že člověk nepatří pozemským vládcům, nýbrž Bohu. Dnešní svět řídí politická a ekonomická vláda, která zachází s lidmi jako s předměty. A křesťané slavící Narození Páně přivádějí do lidského života Boha, připomínají jeho důstojnost, a proto se stávají předmětem útoků. Například v Číně jsou komunity, kterým bylo slavení vánoc zakázáno, na univerzitách se o nich nesmí mluvit, studenti se nesmějí při této příležitosti setkávat. V Indii byla zakázána vánoční vystoupení pěveckých sborů, kvůli jejich údajnému proselytismu. Podobných situací, které usilují o potlačení oslav Narození Páně je velmi mnoho, například v Indonésii, Jemenu nebo Pákistánu. Na všech těchto místech nesmějí křesťanská společenství v těchto dnech svobodně vyznávat svou víru,“ řekl Vatikánskému rozhlasu P. Cervellera.