Festival UNITED zaplaví v závěru prázdnin centrum Vsetína

Centrum města Vsetín bude od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018 dějištěm osmého ročníku multižánrového křesťanského festivalu UNITED. Mezi novinky letošního ročníku patří Klubová scéna, busking scéna pro pouliční vystoupení a nové zábavné atrakce pro děti.

 

Hudební vystoupení 

Součástí programu jsou žánrově různorodá hudební vystoupení zahrnující od stylů pop, rock, reggae, worship, folk až po hip-hop, taneční a elektronickou hudbu. UNITED bude hostit hudební interprety jak z domácí, tak ze zahraniční hudební scény. Mezi hlavní zahraniční hosty patří americká reggae skupina Christafari, britská taneční formace LZ7, polský skladatel Mate.O s kapelou, indie sestava Nomads + Natives ze Spojených států a britská formace Worship Central. Z česko-slovenské křesťanské scény se představí kapely a interpreti Adonai, Miriam Kaiser, Ellen Makumbirofa, Pavel Helan a Simona Martausová, Roman Dostál, Safenat Paneach, Way To Go a jiní.

Semináře

Důležitou součástí programu jsou semináře. V letošním roce jich bude k dispozici více než dvacet. Zaměření témat bude do oblasti duchovního světa: Bože nechápu to (Martin Hasík), Nevyžádané rady mládeži (Marek Orko Vácha), vztahové: Spolu šťastně až do smrti (Jakub Limr), Výzva pornografie (Marek Macák), motivační: Krize jako šance (Kateřina Lachmanová), Strach a co s ním (Pavel Hošek), Deprese (Andrea Jarošová) a další.

Workshopy

Praktickou inspiraci, znalosti a dovednosti mohou účastníci získat na workshopech, kterých je připraveno 16. Zaměřeny budou do oblasti hudby, divadla, tance, grafiky, ale také blogování a storytellingu.

I pro děti

Pro nejmenší návštěvníky z řad dětí (5 – 10 let) je připravována dětská scéna. Děti bude čekat čas společného zpívání, tvoření, zábavy, ale i ponaučení a zamyšlení. Program bude doprovázen vlastní kapelou, která bude složená z dospělých a dětí. Pro děti jsou dále nachystána dvě divadelní představení. Rodiče mohou být spolu s dětmi po celou dobu jejich programu.

Kino, divadlo, poradenství, modlitební služba

Kromě výše uvedeného programu mohou návštěvníci ve večerních hodinách shlédnout v místním kině komentovaná filmová promítání. Připraveno je také divadelní představení. Zájemci budou moci využít poradenskou nebo modlitební službu.

 

Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách festivalu www.festivalunited.cz. Aktuality jsou průběžně uveřejňovány na sociální síti Facebook www.facebook.com/festivalunited. Akci pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci se vsetínskými církvemi. V loňském roce akci navštívilo na 4 500 účastníků.

 

Zdroje:                                                      

 

Ukázky tvorby letošních hudebních hostů:

Christafari - Lord You Are Good: https://youtu.be/2A3qhCtkMkw  

LZ7 - So Good: https://youtu.be/c1CQVg1-0iE

Nomads + Natives – Not Alone: https://youtu.be/sld9uW9ADE8

Worship Central – Mercy Road: https://youtu.be/MbC-7E9wn9w

 

Odkazy Festivalu UNITED:

Videospot UNITED 2018: https://youtu.be/hJOk-lO1yYA

Událost Facebook: https://www.facebook.com/events/496099184056246/

 

Webové stránky: http://www.festivalunited.cz

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited  

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited