O čem jsou doopravdy Velikonoce? Jak je prožívají na Svaté Hoře u Příbrami? Páter David Horáček, redemptorista a administrátor svatohorské farnosti přijal pozvání GymTV, školní televize Gymnázia Příbram do šestého vysílání jejího pořadu Z profilu. Zveme vás ke sledování v úterý od 19:00.

 

Pořad Z profilu vysílá GymTV každý měsíc živě ze svého studia a přináší vždy asi půlhodinový rozhovor moderátora Václava Bešťáka s jednou ze zajímavých osobností příbramského regionu. Tentokrát se mimořádně celý štáb složený ze studentů gymnázia přesune přímo na Svatou Horu, do prostoru před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie u Korunovačního oltáře.

 

Tématem rozhovoru budou nejen Velikonoce, ale i život svatohorských redemptoristů a samotný životní příběh P. Davida Horáčka. Přímý přenos můžete sledovat 16. dubna od 19:00 na www.zprofilu.cz a na webu nebo facebooku GymTV.

 

 

 

P. Mgr. David Horáček CSsR se narodil v Chrudimi v roce 1977. Pracoval jako hostinský, skladník i ošetřovatel koní, než v roce 2004 vstoupil do Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (řádu redemptoristů). Doživotní sliby složil na Svaté Hoře u Příbrami v roce 2011, o rok později přijal jáhenské svěcení. Po vysvěcení na kněze sloužil primiční mši svatou 24. června 2013, na svátek Narození sv. Jana Křtitele, opět ve svatohorské bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Roku 2017 byl ustanoven administrátorem farnosti Svatá Hora.

 

Z profilu je živě vysílaný měsíčník GymTV, školní televize Gymnázia Příbram. Přináší rozhovory se zajímavými a inspirativními osobnostmi Příbramska a jeho moderátorem je bývalý student gymnázia Václav Bešťák.

 

GymTV je školní televize Gymnázia Příbram, Legionářů. Ve škole působí od roku 2005 a je jednou z nejstarších a největších školních televizí v ČR. Tvorbě školního televizního zpravodajství se GymTV věnuje od svého vzniku. Cílem webového zpravodajství je poskytovat ucelený a maximálně široký informační servis o dění ve škole. Věnuje se také přípravě přímých přenosů z významných akcí školy a regionu a v minulosti spolupracovala se svatohorskou farností například na sérii reportáží z obnovy poutního areálu.

 

Odkaz přímo na přenos: https://www.youtube.com/watch?v=3XM-X9wsi0o