Na sklonku života budeme tázáni jen na lásku. - archív citátů

5.2.2019, 14:54

Vyšlo únorové vydání časopisu IN!

Vyšlo únorové vydání časopisu IN!

Únor je tento rok opravdu bílý a náš IN! také.

Několik let jsme se snažili valentýnské téma moc nezmiňovat, ale tento rok jsme se rozhodli, že únorové IN! bude plné lásky, přátelství a zajímavostí. Tak doufáme, že se vám bude dobře číst.

Rozhovor - Šaty dělaj člověka

Hlavní rozhovor únorového čísla je o módě, stylingu, kráse, lásce a víře. Žaneta Teaotea je stylistkou a také zajímavou ženou, která má neméně zajímavý život. Jak se seznámila se svým mužem, který je z Tahiti, jak objevit, co vás baví, a také jak se správně oblékat, o tom všem je náš rozhovor.

Dortíky od srdce

Když chce člověk rozdávat radost, neměl by vynechat žádnou příležitost to udělat! A i když někdo Valentýna ze zásady neslaví, i tento svátek může být důvod vzpomenout si na své blízké a nějak je mile překvapit. V rubrice Ingredience vám nabízíme dvě pochoutky, které můžete použít na jakoukoliv příležitost, když zvolíte tu správnou dekoraci. My zvolili tentokrát srdce. :-)

Voníte se?

Připravili jsme si pro vás malou expedici do světa vůní. Protože není parfém jako parfém. Opravdový parfém obsahuje kolem 15–30 % vonné esence a vyrábějí ho jenom některé značky. Je to poměrně luxusní a cenově drahá záležitost. Proto rozhodně ne všechny vůně nabízené v parfumeriích jsou opravdové parfémy. Takže co  máte s největší pravděpodobností doma?

Dotazy a odpovědi

Poč? To bývá častá otázka, kterou slýchávají naši odborníci na bolavá srdce, školu i přátelství od  našich čtenářek. V únorovém čísle si posvítíme na problémy s kamarády, nepochopenou láskou a problémy se školou.

Inspirativní osobnost

Lidí, kteří nás ohromí svou vytrvalostí a neuvěřitelným osudem, snad nikdy nebude dost. Tentokrát vám představíme Ondru, který nám svým běháním vyrazil dech. Ondřej Zmeškal totiž uběhl 600 km napříč Českou republikou spolu se svým psem, slepeckou holí a traséry, kteří ho doprovázeli při jeho běhu.

Nepochopení víry

Vše, co souvisí s vírou nám může připadat nezáživné a mnohdy frustrující. V naší rubrice Duchovní Injekce boříme mýty o víře. Jedním z témat je svátost Smíření. Je opravdu jen pro slabochy? Je vůbec třeba? O co vlastně při ní jde? Jaké zkreslené představy o ní máme?  Uvědomujeme si, že jde především o setkání s Boží láskou?

Fotoromán s názvem Osudové setkání je o přátelství i lásce, pochopení i zradě, radosti i bolesti. A jestli máte chuť se spíš zasmát, tak si nalistujte vtipy a rubriku Zábava. Nebude chybět ani luštění a soutěže.

 

Radostný, a třeba i trochu zamilovaný, únor vám přeje redakce IN!

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Čtení z dnešního dne: Neděle . .

1 Sam 26,2.7-9.12-13.22-23; Žalm 103; 1 Kor 15,45-49
Lk 6,27-38

Milujte své nepřátele… Nedávno jeden farník z pražské farnosti přistoupil ke knězi s otázkou: „Jak mám v kostele podat pozdravení pokoje jedné významné politické osobnosti, když tohoto člověka považuji za zkorumpovaného a zlého?“ Co s tím? Verš Lk 6,35 je nekompromisní: „Milujte nepřátele… Buďte milosrdní… Odpouštějte!“ Znamená to, že se máme stát naivními hlupáky? Ježíš o hlouposti nemluví. Předpokládá, že učedníci dobře vědí, s kým mluví. Dobrota učedníků nemá sloužit dalšímu zlu zlovolných lidí ani podporovat naivitu. Ale dává šanci i zlým lidem, aby se mohli probrat a okusit, že dobrota existuje a je mnohem lepší cestou než zlo či nenávist, které člověka pohltí a posléze zničí.

Zdroj: Nedělní liturgie

25.2.1950 zemřel komunisty umučený kněz Josef Toufar

(24. 2. 2019) Žádný člověk není bezvýznamnou figurkou na šachovnici Boží.

P. Pavel Kučera - uprchlík a uprchlický farář

(24. 2. 2019) Tzv. uprchlický farář P . Pavel Kučera utekl v roce 1964 z komunistického Československa. Jeho posláním se pak na dlouhá...

Proti jakékoliv totalitě lze bojovat i jinak než mečem

(23. 2. 2019) V nacistickém kriminále jsem si uvědomil, že mezi Hitlerem a Stalinem je ještě třetí perspektiva, třetí možnost – a sice...

Händel - výročí narození (* 23. února 1685)

(22. 2. 2019) Tělnatý, cholerický a věřiteli pronásledovaný skladatel přinesl přese všechno skvělé plody...

Stolec svatého Petra (22.2.)

Stolec svatého Petra (22.2.)
(21. 2. 2019) Svátek stolce svatého Petra připomíná primát apoštola Petra mezi ostatními apoštoly. Tuto službu ustanovil sám Ježíš a...

Rodinný život 1/2019 s tématem „Technorodina“

Rodinný život 1/2019 s tématem „Technorodina“
(18. 2. 2019) Jakou roli hrají v našich životech moderní technologie? Mohou být pro křesťana přínosné, nebo nás jen odvádějí od...

sv. Valentin z Terni (14. února)

(12. 2. 2019) Svatý Valentin, jeden z nejuctívanějších světců na světě, byl občanem Interamny (dnešní Terni) v Umbrii a podstoupil...

S modlitbou ve vztahu: videoseriál "Víra do kapsy"

S modlitbou ve vztahu: videoseriál "Víra do kapsy"
(9. 2. 2019) Je modlitba v partnerském vztahu důležitá? Jak sladit společnou modlitbu muže a ženy? O svém modlitebním životě...

Panna Maria Lurdská a Světový den nemocných (11.2.)

(9. 2. 2019) 11.2. se slaví svátek Panny Marie lurdské a Světový den nemocných.