Naděje je jako otvor, kterým proudí do hlubin naší duše světlo  - archív citátů

Navigace: Tematické texty D DiskuseUkončené diskuze POKÉMON

POKÉMON

Diskuse
(21.04.01)


Jedni naši známí se rozešli s tímto seriálem, mají tři děti, z toho dvě předškolní. Dětem vysvětlili, že Pokémoni nejou hodní. Děti to přijaly, dokonce vyhodily i nálepky. Celá rodina to nakonec oslavila v cukrárně. Na Slovensku se živě diskutuje problematičnosti tohoto seriálu. U nás nic. Co myslíte, je to jen planý poplach, nebo je třeba rodiče malých dětí varovat před destrukcí? (Doprovodné texty k tpomuto tématu naleznete na: www.pastorace.cz/pokemoni)

autor: Martin
ODPOVĚDĚT


Odpovědi(6):
POKEMON (16.06.01)
Nevidim nikdy tak jasnou linii mezi dobrem a zlem, ani v zivote, ani v realite televiznich serrialu. Jako problem mi prijde (po studijnim sledovani nekolika dilu) spise to, ze pokud vypnete zvuk, nemate sanci poznat, kdo zastupuje sily dobra a zla (nebo jak to pojmenujete). Deti se neuci rozlisovat prostredky boje dobra a zla. A to je uz velmi osidne. Tenhle problem se netyka jenom Pokemonu, ale mnoha kreslenych serialu. V pohadkach, ktere mi rodice cetli, by princ nikdy nepouzil zakerneho prostredku boje jako jeho protivnik, napr. drak ci zla kralovna. Deti tak podle mne ziskavaji obraz sveta, ve kterem neni zadna agrese ztakazana a kazdy prostredek dosazeni cile vhodny.
autor: Rybka

POKÉMON (16.05.01)
Nabízím ukázky z definic tří pokémonů z www.pokemon.cz: #097 - Hypno: ... Vždy má u sebe malé neúprosně rovnoměrně se kývající kyvadélko. To mu pomáhá uspat svou kořist nebo nepřátele. Při styku s ním se mu nikdy nedívejte přímo do očí, jinak vás paralýza, spánek nebo zmatení nemine. #064 - Kadabra: ... Ovlává širokou škálu psychických sil - teleportaci, zmatení, telekinezi, předvídání budoucnosti. Neustále vysílá alfa vlny, způsobující lidem i pokémonům při delším pobytu v jejím okolí bolesti hlavy. V jedné z předních končetin mívá často lžičku, kterou neustále cvičně psychicky ohýbá... #082 - Magneton: ... Delší pobyt v přítomnosti Magnetona způsobuje bolesti hlavy. Argumenty obhájců tohoto společenského jevu jsou na www.bonusweb.cz/pokemon.
autor: Jiří Musil

TESTOVÁNÍ RODIČOVSKÝCH KVALIT (08.05.01)
Řekla bych, že pokémoni jsou jednou z dalších zkoušek, které odborníci na reklamu připravili rodičům. Přiznám se , že jsem se nikdy nedonutila podívat se alespoň na jeden díl seriálu. Rozčilovala mne však ochota dětí dát jakoukoliv částku za nákup pokémonů v nejrůznějších podobách. A tak jsem testovala své výchovné schopnosti, abych dětem vysvětlila (7 a 9 let), že jde jen o reklamní kampaň. Úspěchy jsou střídavé, ale velkým "ztrátám" se podařilo zabránit. Teď už jsem klidná a děti sledování seriálu nevyžadují. Věřím však tomu, že nás čeká ještě mnoho podobných zkoušek.
autor: Marie Z.

PŘEžILI JSME POGY, PŘEžIJEME I POKÉMONY (04.05.01)
„Pikatšššúúú,“ ozývá se z chodby mezi dětskými pokoji. Čtyřletý Dan provádí mocný skok na záda svého nejstaršího bratra Tomíka. Nastávající mela mě nechává klidnou. Pokémoni do naší domácnosti sice dorazili, ale vzorce chování příliš nenarušili. Jenom teď, na rozdíl od dřívějších kartiček hokejistů a archajických (dva roky starých) pogů, sbíráme nálepky různých fází bojovných příšerek. Na seriál se nedíváme, protože je v neděli ráno, před odchodem na mši, tedy v době, kdy se televize nepouští. Na druhou stranu ale podobné módy slouží jako komunikační platforma mezi školáky, a proto je spíš monitoruji, než zakazuji. Navíc se takový zájem dá využít k pěstování dobrých návyků. Třeba kritickému přístupu k vlastnostem jednotlivých postaviček, k hodnocení, proč jednotliví příšerkové vypadají roztomile apod. Svět není celý špatný nebo dobrý, jen si musíme umět vybírat. A to i z Pokémonů.
autor: -wit-

POKÉMONI (03.05.01)
Vaši známí asi neví o čem mluví. Tvrzení, že Pokémoni nejsou hodní je nepravdivé (to ví každý, kdo viděl alespoň jeden díl)! Nejen že naše rodina seriál pravidelně sleduje ( v každém dílu totiž vítězí vždy dobro nad zlem - a bez brutality), ale také hrajeme pexeso s obrázky pokemonů, stahujeme o Pokemonech z internetu různé informace, sbíráme karty s nimiž hrajeme hry a prožíváme při tom moc a moc hezkých chvil.
autor: Stanislav

POKEMON (23.04.01)
Souhlasim s timto nazorem. Pokemon = zlo.Nastesti mohu rici, ze nase deti (devcata 9 a 7 let), se doma na tento serial nedivaji ani nikdy divani neprosazovali. Ja sama jednou pustila kousek jednoho dilu abych vedela o co jde v serialu samotnem, nehledic na celou reklamu kolem v obchodech i mezi detmi v okoli(zpivajici hracky, nalepky, zvikacky, ty si divna jakto ze nevis kdo je Pikacu = tahani penez z rodicu protoze vsichni to maji) a po sledovani asi 15 min. jsem byla utvrzena v tom, ze delam dobre, kdyz detem tento serial nepoustim. Je sice pravda, ze jsem nezabranila tomu, aby pokemony znali jmenem a nenosili nejake nalepky ze skoly a skolky. Jen jsem jim trpelive rikala, ze nejsou ani moc hezke a vlastne i dcerka starsi, kdyz o nich mluvila, to co vedela od deti, dochazely jsme spolu, ze se tam porad jen bojuje, ze jsou ztelesnenim urcitych negativnich sil, ac treba jakoby hodnych. Jednou jsem jim kousek serialu pustila a prekvapilo mne, jak citlive vnimali ze opravdu i ti "dobri" si navzajem mezi sebou z legrace ublizuji a najednou zmizeli i ty prinesene obrazky. Myslim, ze je vhodne s detma si vse vysvetlit, treba i nazorne ukazat, co je na tom ci onom negativni. Jsou sice pak jine nez ti druzi, ale verime s manzelem, ze jim to pomuze i v zivote, byt samy sebou. Vzdyt, co je v ocich sveta blaznovstvim...
autor: Jana


Témata: Diskuse

Čtení z dnešního dne: Pondělí Pondělí 22. 7. 2024, Svátek sv. Marie Magdalény

Pís 3,1-4a;

Komentář k Jan 20,1.11-18: Radost, kterou tohoto jitra prožila Marie Magdalena v zahradě, ať mě provází celý den. A ve chvílích, kdy je nám do pláče, nebojme se mu svěřit. Snažme se jej pak poznat po hlase…

Zdroj: Nedělní liturgie

Svatá Marie Magdalena (Magdalská, Magda) – svátek 22.7.

(20. 7. 2024) Kdo vlastně byla Marie Magdalská? Ještě donedávna se v ní spojovaly celkem tři ženské postavy známé z evangelií. 

Sv. Eliáš (20.7.)

(18. 7. 2024) V náboženských dějinách Izraele hráli velkou roli proroci. Mezi nimi vyčnívá postava Eliáše, kterého Bůh povolal, aby…

17. července 1794 bylo popraveno šestnáct karmelitánek

(16. 7. 2024) z kláštera Compiègne u Paříže

Josef Toufar - výročí narození 14.7.1902

(12. 7. 2024) Josef Toufar - kněz umučený komunisty - se narodil 14.7.1902

Sv. Benedikt z Nursie (11.7.)

(10. 7. 2024) Sv. Benedikt měl zásadní vliv na rozšíření křesťanství na evropském kontinentu.

Svatí Cyril a Metoděj (5.7.)

(4. 7. 2024) svátek 5.7.

Svatý Prokop (svátek 4.7.)

(3. 7. 2024) (*Chotouň asi 970 + Sázava 25.3.1053)