V Česku a na Slovensku startuje první streamovací služba s křesťanskými filmy.

 Od 1. prosince mohou diváci v Česku a na Slovensku využívat novou online streamovací službu, která přináší křesťanské filmy přímo do jejich domovů. “Filmana, jak zní název této nové platformy, se zaměřuje na poskytování hodnotných, inspirativních a duchovních filmů, které mají nasytit duši diváků.” představuje jeden ze zakladatelů, Jan Perout.

Rozmanitý výběr filmů a seriálů

Filmy dostupné na Filmaně jsou pečlivě vybírány a nabízejí online pohodlný přístup k obsahu s křesťanskými hodnotami. K dispozici budou jak filmy z našeho regionu, tak i zahraniční filmová produkce s českými titulky. Katalog se bude každý měsíc rozšiřovat o nové tituly, a tým za platformou doufá, že se za krátký čas podaří produkovat i vlastní originální duchovní obsah.

Různorodé žánry a témata

Filmana nabízí rozmanitý výběr filmů od dokumentárních cyklů se zaměřením na duchovní témata, přes známé velkofilmy, až třeba po životopisné filmy o svatých. “Sváteční večery s rodinou si můžete zpříjemnit několika tematickými filmy. Kromě české vánoční klasiky dvou dílů Anděla Páně se můžete těšit na filmy, které vyprávějí o autorech známých vánočních koled. Snímek Tichá noc nás přenese do rakouského městečka Oberndorf, kde v 19. století kněz Joseph Mohr poprvé na papír napíše verše jedné z nejkrásnějších koled. Film I Heard the Bells je příběhem amerického básníka Henryho Longfellowa, který i přes jeho životní strasti zůstal věrný Bohu, a právě jako oslavu jedné z jeho životních krizí napsal známou americkou koledu.” představuje Karel Studený, který má na starosti akvizice obsahu.

Cena a možnosti předplatného

Předplatné Filmany je dostupné za 149 Kč měsíčně, s možností výhodného ročního předplatného za 1490 Kč. Za stejnou cenu je možné zakoupit i dárkový poukaz pro obdarování blízkých. Každý divák svým příspěvkem pomáhá získat další hodnotné filmy a udělat Filmanu lepší pro všechny. “I díky více než 500 štědrým dárcům a jejich důvěře se nám podařilo dát dohromady prostředky potřebné pro základní rozjezd.” doplňuje Jan Perout.

Průzkum ukazuje velký zájem Podle našeho nedávného průzkumu, na který reagovalo více než 2000 křesťanských respondentů, je zřejmé, že zájem o křesťanské filmy je značný. Výzkum ukázal, že více než 90 % dotázaných by zvažovalo používání platformy nabízející filmový obsah s křesťanskou tematikou, přičemž přes 50% z nich tyto filmy pravidelně na internetu vyhledává.

Filmana tedy přichází jako odpověď na chybějící místo s křesťanským filmovým obsahem online. Kombinuje moderní trend streamovacích služeb s touhou diváků po duchovním a hodnotném obsahu. “Věříme, že tato nová platforma přinese inspiraci a duchovní povzbuzení pro všechny, kteří hledají smysluplný filmový zážitek.” uzavírá Juraj Ondruš, koordinátor pro Slovensko.

 

www.filmana.cz