Četba Božího slova pozvedá naši duši,  aby nás nepřemohlo zoufalství,  - archív citátů

28.2.2019, 11:33

Vyšlo březnové vydání časopisu IN!

Vyšlo březnové vydání časopisu IN!

Březen je měsíc prvního jarního dne, měsíc knihy  a v katolickém světě i začátkem doby postní. V novém IN! se dočtete o všem a možná narazíte i na něco, co jste ani nečekali. :-)

Rozhovor

Adam Ondra se stal třikrát mistrem světa v lezení na obtížnost, obdržel nejvyšší ocenění českého olympijského výboru a minulý rok byl v Česku jmenován sportovcem roku. Vylezl nejtěžší cestu na světě, a tím zavedl nový stupeň obtížnosti. Motivuje se sám a my doufáme, že rozhovor bude motivovat i vás.

Postní cesta

Doba vinoucí se od Popeleční středy až po Velký pátek je hodně dlouhá. Říkáme jí postní doba. Je to čas, který máme na to, abychom obrátili svůj zrak, mysl i srdce tím správným směrem. Každý máme svou cestu a my vám nabízíme několik možností, jak dobu postní prožít.

Kniha jako přítel

Také rádi čtete? Podle nás není nic krásnějšího, než si vzít knížku a zahloubat se do neuvěřitelných, napínavých, strašidelných, bájných i poučných příběhů. Přinášíme několik tipů na stránky pro ty, kteří by tuhle svoji zálibu chtěli sdílet s ostatními. Nahlédněte s námi do různých databází a čtenářských kruhů.

Život on-line

Youtubeři se stávají pro mnohé z nás idoly a vzory, které napodobujeme a bereme si z nich příklad. Ale i při sledování svých oblíbených youtuberů bychom měli být obezřetní a pozorní, abychom se vyvarovali ukvapených závěrů. Některé věci totiž zůstávají skryté za kamerou. Společně se podíváme do světa populárních YouTube videí, tentokrát však pozorněji.

Jaro je tu

Jarní měsíce si spojujeme s očistou. Můžeme začít očistou duše v rámci postní doby, očistou domu v rámci generálního úklidu a také očistou šatníku a svého stylu. Jak si udělat přehled, co vlastně máte ve skříni a co ve skutečnosti opravdu potřebujete a nosíte, se dočtete v našem článku o jarní očistě skříně.

Něco proti nudě

Hrajete rádi hry, testujete se v různých oblastech, dozvídáte se různé zajímavosti? Tak ani vy nepřijdete zkrátka. Březnové IN! je plné stránek pro ty, co jsou zvídaví a chtějí prožít březen s úsměvem na rtech.

Krásné jaro a kvalitně prožitou dobu postní, vám přeje redakce časopisu IN!

 

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Čtení z dnešního dne: Neděle . .

Iz 66,18-21; Žalm 117; Žid 12,5-7.11-13
Lk 13,22-30

Starý zákon neměl výslovně popsané, jak vypadá místo, kde přebývají zemřelí. Ale na mnoha místech popisuje, že spravedlivý před Bohem je ten, kdo koná dobro. Nový zákon přináší přelomovou skutečnost: získat "nebe", není otázkou našeho vysokého výkonu, ale je především zásluhou sebeobětování Ježíše Krista. To neznamená, že člověk má jistý věčný život v blízkosti Boha. Dnešní evangelium celý problém popisuje velmi výstižně. Řecké slovo "agónizomaj" znamená "zápasit, snažit se". Jde o to "snažte se vejít..." Nebe je skutečně především darem Boží milosti, ale také odráží to, že záleží na nás a na tom, zda my sami zápasíme o dobro.

Zdroj: Nedělní liturgie

Sv. Monika (svátek 27.8.)

(25. 8. 2019) Narodila se v roce 331 nebo 332 v křesťanské rodině v Tagaste v Numidii (v dnešním severovýchodním Alžírsku).

sv. Bartoloměj (svátek 24.8.)

(23. 8. 2019) „Čím nás může tento takřka anonymní světec inspirovat?

Doporučujeme: Všední život s Duchem Svatým

Doporučujeme: Všední život s Duchem Svatým
(21. 8. 2019) Na příkladech z vlastního života i z života světců (Jan Pavel II., Terezie z Lisieux aj.) autorka...

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy
(19. 8. 2019) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a lákavé, ale...

Svatý Maxmilián Maria Kolbe (svátek 14.8.)

(13. 8. 2019) "Nenávist není tvůrčí síla, jenom láska je tvůrčí síla..." (odkaz na kna.cz)

15.8. Slavnost Nanebevzetí Panny Marie

(13. 8. 2019) K čemu nám slouží tento svátek?

Knižní tip pro děti a katechety: Bůh je tady!

Knižní tip pro děti a katechety: Bůh je tady!
(7. 8. 2019) Kniha je určena dětem raného školního věku a představuje pomůcku, jak s nimi vést rozhovory o křesťanských...

Exercicie na Lomci 19. - 23. 8. s P. Josefem Prokešem - Evangelii gaudium

Exercicie na Lomci 19. - 23. 8. s P. Josefem Prokešem - Evangelii gaudium
(5. 8. 2019) Jak srozumitelně předávat Boží slovo v dnešním světě? Jak prožívat evangelium tak, aby bylo přitažlivé i pro naše okolí?...

Abbé Pierre - výročí narození (* 5. 8.1912 + 22. 1.2007)

(4. 8. 2019) Francie je ke křesťanství poměrně vlažná. Přesto byl její nejpopulárnější osobností po mnoho desetiletí františkánský...