Rozhodnout se pro usmíření s těmi, kteří mi ublížili. - archív citátů

28.2.2019, 11:33

Vyšlo březnové vydání časopisu IN!

Vyšlo březnové vydání časopisu IN!

Březen je měsíc prvního jarního dne, měsíc knihy  a v katolickém světě i začátkem doby postní. V novém IN! se dočtete o všem a možná narazíte i na něco, co jste ani nečekali. :-)

Rozhovor

Adam Ondra se stal třikrát mistrem světa v lezení na obtížnost, obdržel nejvyšší ocenění českého olympijského výboru a minulý rok byl v Česku jmenován sportovcem roku. Vylezl nejtěžší cestu na světě, a tím zavedl nový stupeň obtížnosti. Motivuje se sám a my doufáme, že rozhovor bude motivovat i vás.

Postní cesta

Doba vinoucí se od Popeleční středy až po Velký pátek je hodně dlouhá. Říkáme jí postní doba. Je to čas, který máme na to, abychom obrátili svůj zrak, mysl i srdce tím správným směrem. Každý máme svou cestu a my vám nabízíme několik možností, jak dobu postní prožít.

Kniha jako přítel

Také rádi čtete? Podle nás není nic krásnějšího, než si vzít knížku a zahloubat se do neuvěřitelných, napínavých, strašidelných, bájných i poučných příběhů. Přinášíme několik tipů na stránky pro ty, kteří by tuhle svoji zálibu chtěli sdílet s ostatními. Nahlédněte s námi do různých databází a čtenářských kruhů.

Život on-line

Youtubeři se stávají pro mnohé z nás idoly a vzory, které napodobujeme a bereme si z nich příklad. Ale i při sledování svých oblíbených youtuberů bychom měli být obezřetní a pozorní, abychom se vyvarovali ukvapených závěrů. Některé věci totiž zůstávají skryté za kamerou. Společně se podíváme do světa populárních YouTube videí, tentokrát však pozorněji.

Jaro je tu

Jarní měsíce si spojujeme s očistou. Můžeme začít očistou duše v rámci postní doby, očistou domu v rámci generálního úklidu a také očistou šatníku a svého stylu. Jak si udělat přehled, co vlastně máte ve skříni a co ve skutečnosti opravdu potřebujete a nosíte, se dočtete v našem článku o jarní očistě skříně.

Něco proti nudě

Hrajete rádi hry, testujete se v různých oblastech, dozvídáte se různé zajímavosti? Tak ani vy nepřijdete zkrátka. Březnové IN! je plné stránek pro ty, co jsou zvídaví a chtějí prožít březen s úsměvem na rtech.

Krásné jaro a kvalitně prožitou dobu postní, vám přeje redakce časopisu IN!

 

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Čtení z dnešního dne: Neděle . .

Sk 15,1-2.22-29; Žalm 67; Zj 21,10-14.22-23
Jan 14,23-29

Dnešní text evangelia patří mezi vzácná místa Písma, která popisují vztah mezi Otcem, Synem, Duchem svatým a námi. Otec a Syn chtějí v našich srdcích najít prostor, kde mohou s námi vést dialog lásky. Duch je někdo, koho posílá Otec, ale Syn se na tomto „příkazu“ podílí. Konají tedy směrem k nám společně. Duch uvádí do plnosti, jako by připravoval místo v našem nitru, aby Otec a Syn mohli vstoupit a přebývat. Duch je oním spojem, komunikátorem, prostředníkem ve vztahu, kterým se smíme propojit s Bohem. Slovo „Přímluvce“ znamená, že Duch svatý je v tomto propojení aktivním aktérem, nikoli jen technickým prostředkem! Celá církev se po staletí učí naslouchat, co nám Duch říká a kam nás vede.

Další text k zamyšlení na toto téma:
Strach a neklid ztěžují život. Když máme strach, přestáváme být svobodní. Když máme v srdci neklid, šíříme kolem sebe zmatek.
https://www.vira.cz/texty/tema-tydne/strach-a-neklid-ztezuji-zivot

Zdroj: Nedělní liturgie

Den modliteb za pronásledované křesťany

(24. 5. 2019) Každý rok se o 6. neděli velikonoční připomínají naši pronásledovaní bratři a sestry po celém světě.

Modlitba za ty kdo mají odpovědnost za společnost a stát(y)

(23. 5. 2019) V pátek se také v Česku otevřou volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu. Můžete se připojit například...

Noc kostelů

Noc kostelů
(23. 5. 2019) V pátek 24. května 2019 večer se na mnoha místech otevřou dveře a brány kostelů. Nabízíme vám základní...

Jak odpustit? - videoseriál "Víra do kapsy"

Jak odpustit? - videoseriál "Víra do kapsy"
(22. 5. 2019) Jak vyjít z vězení neodpuštění? Musím odpustit hned? Jaké druhy odpuštění existují? Pozvání přijal salesián don...

Den modliteb za církev v Číně (24.5.)

(22. 5. 2019) Prosby za dar vytrvalosti pro bratry a sestry v Číně...

Emil Kapaun - kněz s černou páskou přes oko (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun - kněz s černou páskou přes oko  (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2019) Emil Kapaun byl americký katolický kněz s českými kořeny, který zahynul v zajateckém táboře v Severní Koreji v roce...

Svatá Rita - patronka v beznadějných situacích (22.5.)

Svatá Rita - patronka v beznadějných situacích (22.5.)
(21. 5. 2019) Odkaz svaté Rity je výzvou k oddanosti Kristu Spasiteli - zdroji smíření.

Život plný překážek, protivenství a hledání: Klement Maria Hofbauer Dvořák (svátek 20.5.)

(19. 5. 2019) * 1751, Tasovice u Znojma + 1820, Vídeň, Rakousko

Mezinárodní festival Slezská lilie v půlce června

Mezinárodní festival Slezská lilie v půlce června
(17. 5. 2019) Devátý ročník mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie proběhne v Ostravě od 14. do 16. června 2019. Koncerty,...