Organizátoři festivalu UNITED představují dvě speciální scény. Klubová scéna je novinkou letošního ročníku, zatímco scéna pro nejmenší návštěvníky se na programu objeví potřetí.

 

Klubová scéna je situována do budovy vsetínského Domu kultury. Hlavní sál, stavba pódia, dekorace, styl nazvučení a osvětlení projdou úpravami s cílem návštěvníkům zprostředkovat neopakovatelnou atmosféru koncertu v blízkém kontaktu s účinkujícími. Hudební dramaturg Marek Moškoř sdělil: „Můžete těšit na živé vystoupení filadelfských Nomads + Natives, rockový koncert Safenat Paneach či se ponořit do uctívání s BCC Worship z Bratislavy. Každý den bude na programu nějaká specialitka, ať už se jedná o koncert Noemi & Filipa z Noemiracles, taneční vystoupení rappera Knowbody Greathouse anebo tajemnou kapelu ASTRO.“

 

Na programu klubové scény je jedenáct kapel a interpretů. „Příznivci přemýšlivější tvorby si určitě nenechají ujít Miriam Kaiser, Romana Dostála anebo program Johna de Jonga. Očekávám skvělou atmosféru a intenzivní zážitky,” dodává Marek Moškoř.

 

Dětská scéna bude probíhat v pátek a v sobotu, přičemž programy obou dnů na sebe nenavazují a je možné se kdykoliv připojit. Otevřena je dětem ve věku od 5 do 10 let. Pro ty jsou připraveny dvě divadelní představení, výtvarné a taneční workshopy, dětské atrakce a sportovní aktivity. Rodiče, v případě zájmu, mohou být spolu s dětmi po celou dobu jejich programu.

 

„Stejně jako v minulých letech budou mít děti vlastní kapelu Brouci. Skupinu tvoří zkušení muzikanti a děti dostanou možnost společně vystoupit na pouliční scéně před návštěvníky. Z autorských písní z předchozích ročníků jsme letos v červenci vydali hudební album, které se chystáme představit. Kromě toho proběhne premiéra hudebního klipu k jedné z písních,“ uvádí Hanka Polívková, vedoucí dětské scény.

 

UNITED je křesťanský open-air festival. Jeho multižánrovost se projevuje ve škále zastoupených hudebních stylů a spektru dalšího programu. Ten zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film, dětskou scénu a sporty. V loňském roce akci navštívilo na 4 500 účastníků. Festival se uskuteční od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018 ve Vsetíně.

Aktuality a další informace jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook www.facebook.com/festivalunited. Na internetových stránkách je umístěn archiv materiálů a nahrávek z předchozích ročníků.