Penzion Panský dům v krásném prostředí  Rožmitálu pod Třemšínem nabízí zajímavé vícedenní programy a kurzy zaměřené i na aktivní lidi ve farnostech… Kurzy je možné pořídit i jako praktický a nevšední dárek lidem, kteří nezištně slouží ve farnostech, jako další impuls k jejich sebevzdělání a rozvoji.

 

Kurz pro kostelníky

Na přelomu ledna a února se konají dva kurzy pro kostelníky (1.-3. 2. 2019 a 3.-5. 2. 2019). Kurz pro kostelníky je zaměřen na zlepšení dovedností kostelnických a veden P. Janem Kotase, P. Michalem Němečkem, P. Vladimírem Kelnarem a P. Radkem Tichým. Zájemci se zde dozvědí spoustu informací ohledně liturgického prostoru samotného, o liturgických předmětech, liturgických knihách nebo o péči o movité či nemovité památky.

Kurz vazby květin

Od 15. do 17. února 2019 proběhne již popáté Kurz vazby květinových dekorací pro liturgický prostor s důrazem na dobu velikonoční. Cenné rady účastníkům zaručuje jméno vedoucí paní Elišky Černé. Zájemci se také zde dozvědí spoustu informací ohledně liturgického prostoru samotného.

Kurz zpěvu žalmů

Kurz zpěvu žalmů pro ty, kdo by chtěli v kostele zpívat, ale zatím se k tomu neodhodlali, pod vedením P. Christiana Martina Pšeničky, který se bude konat 22.-24. 3. 2019.

Postní obnova

Postní duchovní obnova proběhne 1.-3. 3. 2019 (povede P. Matúš Kocian)

Setkání pro rodiče, kterým odešly děti z domu

V dubnu již opakovaně proběhne úspěšný a hlavně nápomocný program Jak naplnit prázdné hnízdo - víkendové setkání pro rodiče 50+, kterým odešly nebo odcházejí děti z domu. Setkání povedou  manželé Poláčkovi z Českých Budějovic.

Fotokurz

Na závěr jarního období proběhne fotokurz Hledání světla pod vedením fotografa Petra Janžury a je určený každému vážným zájemcům o fotografii.

Kurzy i jako praktický a nevšední dárek

Kurzy je možné pořídit i jako praktický a nevšední dárek lidem, kteří nezištně slouží ve farnostech a rádi ve své službě dostali další impuls k sebevzdělání a rozvoji.

 

Bližší informace: