Festival je výjimečný svou prokomponovanou dramaturgií navázanou na liturgický kalendář Svatého a Velikonočního týdne a ve Střední Evropě nemá v obdoby. Nabízí 6 koncertů v 5 brněnských chrámech a kostelech a v Besedním domě a tři večerní koncerty při svíčkách, tzv. Temné hodinky.    

 

Festival začíná již tuto neděli, 14. 4. v 19:00 v katedrále na Petrově jedinečnou skladbou Toivo Tuleva, vytvořenou na objednávku festivalu a určenou právě pro tento prostor a přímo pro Květnou neděli. Za přítomnosti autora ji s novým šéfdirigentem Dennisem Russellem daviesem právě zkoušíme v Besedním domě. Na koncertě zazní také chorální zpěvy Svatého týdne v podání Scholy Gregoriany Pragensis. Jsme velmi rádi, že tento výjimečný koncert bude natáčet Česká televize.

 

Speciálně bychom rádi pozvali také na jedinečný koncert 16. 4. v kostele sv. Josefa, na němž v naprosté tmě zazní Symfonie pro sólové housle Františka Emmerta, který provede houslista par excellence Milan Paľa. Věříme, že půjde o naprosto unikátní až transcendentální zážitek.

 

Neméně zajímavý zážitek slibuje i večer v bazilice 23.4., kde uznávaný španělský soubor La Grande Chapelle představí ve svém komponovaném programu, jak probíhala Velikonoční procesí v renesančním Římě.

 

V programové nabídce jsou dále dva varhanní koncerty a závěrečný koncert s velkolepým Bachovým oratoriem v Besedním domě.

 

Celý program festivalu najdete v přiloženém letáčku a na https://filharmonie-brno.cz/velikonocni-festival-duchovni-hudby/.

 

Ceny vstupenek začínají na 220 Kč.  Senioři, děti a studenti mohou na vstupenky uplatnit nárok na snížené vstupné v předprodeji Filharmonie Brno na ulici Besední, v Domě pánů z Lipé na nám. Svobody a také přímo na místě před koncerty.