Nikdy nezahyne národ, dokud bratr bude bratru odpouštět... - archív citátů

28.8.2018, 14:38

Zářijové vydání časopisu pro dívky IN!

Zářijové vydání časopisu pro dívky IN!

Hurá do toho!

Je září a všichni tento měsíc vnímáme jako nový začátek. Začátek, na kterém záleží. Můžeme mnoho dokázat, v mnohém se zlepšit, začátek, který nás někam posune a nikdy už nebudeme stejní.  Nebuďte stejní, čtěte IN!

Škola za trest?

Je ráno a už se vám zase nechce do školy? Není se čemu divit. Vždyť je tam nuda nebo ne? Pro někoho je škola za trest a někdo ji miluje. My jsme objevily dívku, pro kterou je škola a vzdělání největší radost. Je to Sarah ze Zambie, která miluje fyziku. Přidáte se k ní? Po přečtení jejího příběhu možná ano. :-)

Duchovní povzbuzení papeže Františka

Série myšlenek a praktických rad papeže Františka pro mladé stále pokračuje. Tento měsíc bojujeme se strachem. „Neboj se!  Žij v přítomnosti,“ říká papež. „Je báječné si uvědomit, že Boží blízkost a pomoc si nemusíme zasloužit tím, že mu nejdříve předložíme své „vynikající vysvědčení“ plné zásluh a úspěchů!“ Uvědomění si Boží lásky nás osvobozuje. Tato povzbuzení a rady nám mají posílit odvahu, abychom žili svou víru a neskrývali ji.

Cestou necestou do La Saletty

Naše redaktorka Marta si splnila sen. Podívala se na poutní místo La Saletta ve francouzských Alpách. Podle fotek se zdá být toto poutní místo dech beroucí oázou v nádherné přírodě uprostřed vysokých hor, prodchnuté duchovní atmosférou, nedotčené davy lidí. Tak proč se nepřesvědčit? Přečtěte si její zážitky a nechte se inspirovat.

Krása a já

Každá dívka ráno řeší spoustu věcí. Od toho, co si vezme na sebe, kde se jí objevil jaký pupínek na tváři, jak si učeše vlasy a další nezbytné věci, které nejdou jen tak hodit za hlavu. V tomto čísle si posvítíme na všechny tyto oblasti. Poradíme, jak pečovat o kudrnaté vlasy, jak zatočit s akné a jak kombinovat oblečení do školy.

Já a misionářka?

Koho si představíte pod pojmem misionář? Vousatý kněz s křížem v ruce uprostřed africké pouště, mše sloužená v chatrčích, řádová sestra, která ošetřuje nemocné a hladové děti v Africe… nebo možná některá z Misionářek lásky, v modrobílém sárí v doprovodu člověka bez domova. A co třeba náctiletá dívka v Česku, ve škole, v autobuse, na hřišti, v obchodě… Každý z nás je misionář. Sestra Angelika o tom ví své a ráda se s námi podělí o své postřehy.

Zářijové číslo vám nabízí ještě spoustu dalších zajímavých článků a doufáme, že po jeho přečtení už nebudete stejní. :-)

Vaše redakce IN!

 

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Čtení z dnešního dne: Středa 26.9.

Př 30,5-9; Lk 9,1-6

Komentář k Lk 9,1-6: Pro Kristova vyslance je těžké a bolestné, když je někde odmítnut. Ale je třeba „vytřást prach“ a uvědomit si, že zřejmě čekají jinde na uzdravení. A nezdržovat se!

Zdroj: Nedělní liturgie

Konkrétní odkaz svatého Václava pro každého z nás

Konkrétní odkaz svatého Václava pro každého z nás
(28. 9. 2018) Jak následovat "dědice" české země? Asi ho nebudeme následovat zrovna v statečném hájení českého území. ...

Nezapomeňme na tradici svatováclavskou...

(26. 9. 2018) Co napsal Karel Čapek o sv. Václavovi týden před svou smrtí...

Říjnové vydání časopisu IN! pro dívky

Říjnové vydání časopisu IN! pro dívky
(25. 9. 2018) Začal podzim. Počasí se neúprosně změnilo prvním podzimním dnem. Konec slunce a šatiček, slunečních brýlí a hravých...

Modlila se, aby nikoho neudala, když ji táhli estébáci na výslech.

Modlila se, aby nikoho neudala, když ji táhli estébáci na výslech.
(24. 9. 2018) A ztratila řeč... Marii Chalupovou zatkla Státní bezpečnost v polovině roku 1949.  (Odkaz  na ČRO Plus)

Jak roste vinná réva a jak se dělá víno?

(23. 9. 2018) Pracovní listy pro děti. V září dozrávají hrozny vinné révy a slaví se "vinobraní". A znáte nějaké další rostliny,...

Svatý Václav - pracovní listy pro děti

(22. 9. 2018) Svatý Václav - omalovánka, komiks, pracovní listy a další na deti.vira.cz