Navigace: Tematické texty V VelikonoceTexty na nástěnky - Velikonoce r. 2005 b (Zázračná pomoc se nekonala, Aleš Opatrný)

r. 2005 b (Zázračná pomoc se nekonala, Aleš Opatrný)

Ve wordu je text ke stažení zde



ZÁZRAČNÁ POMOC
SE NEKONALA !

Úplný konec! Ježíš umírá jako naprosto opuštěný Bohem. Zemřel jako člověk, jehož nepřátelé dohnali až tam, kde ho chtěli mít. Dopadlo to nejhůř, jak to mohlo dopadnout. Žádná zázračná pomoc se nekonala!

Jistý člověk píše, že největší zázrak Ježíšova života se stal ještě dříve, než přišlo vzkříšení. A sice, že Ježíš, který říkal Bohu důvěrně: „Abba – Otče“, jím byl zcela opuštěn. Ježíš, který se stavěl k lidem naprosto kladně, byl jimi odmítnut, zavržen a odsouzen. Avšak nepřestal milovat! Ani Boha, ani lidi. Neodvrátil se od nich. Bereme-li Krista nejen jako Boha, ale také jako pravého člověka, pak musíme uznat, že toto je věc zcela podivuhodná. Byl odmítnut, ale nepřestal milovat.

Zároveň zde máme jasný směr k následování a inspiraci, jak řešit situace bolesti a zla v našem životě. Čekáme-li na mávnutí kouzelného proutku, pak můžeme dopadnout špatně. Jestliže se ale rozhodneme následovat Krista, tedy nepřestat milovat Boha a lidi, i když jsme zdánlivě zavrženi, pak jsme na Kristově cestě, na cestě vzkříšení a to znamená, že se o svou budoucnost nemusíme obávat.


Čtení z dnešního dne: Úterý 26. 8. 2025, Úterý 21. týdne v mezidobí

1 Sol 2,1-8;

Komentář k 1 Sol 2,1-8: Nebezpečí, překážky doprovázejí i dnes šíření evangelia. Genocida na křesťanech je znamením opravdovosti. Jejich utrpení ať je posilou pro nás, kteří užíváme svobody!

Zdroj: Nedělní liturgie

Pedagogické centrum v Praze hledná novou kolegyni či nového kolegu: Připravuje programy pro školy a realizuje tyto programy v kostelech, objektech škol a na dalších vhodných místech. Více zde 

Inspirativní kněz Josef Mixa se narodil před 100 lety - vzpomínkové setkání

Inspirativní kněz Josef Mixa se narodil před 100 lety - vzpomínkové setkání
(26. 8. 2025) Vzpomínkové setkání k 100. výročí narození Mons. Josefa Mixy proběhne 30. srpna ve Stanovicích na Karlovarsku.

Svatá Monika (svátek 27.8.)

Svatá Monika (svátek 27.8.)
(25. 8. 2025) Narodila se v roce 331 nebo 332 v křesťanské rodině v Tagaste v Numidii (v dnešním severovýchodním Alžírsku).

Založil první bezplatnou základní školu (1597) a byl pronásledován církví

Založil první bezplatnou základní školu (1597) a byl pronásledován církví
(24. 8. 2025) Svatý Josef Kalasánský (svátek 25.8.)

sv. Bartoloměj (svátek 24.8.)

sv. Bartoloměj (svátek 24.8.)
(23. 8. 2025) „Čím nás může tento takřka anonymní světec inspirovat?

Co řekl o okupaci Československa v srpnu 1968 tehdejší papež Pavel VI.

Co řekl o okupaci Československa v srpnu 1968 tehdejší papež Pavel VI.
(20. 8. 2025) Výběr z promluvy, kterou Pavel VI. pronesl 22.8.1968.

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy
(19. 8. 2025) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a lákavé, ale…

Kontemplativní exercicie v tichu lesa jižních Čech

Kontemplativní exercicie v tichu lesa jižních Čech
(15. 8. 2025) Uprostřed lesa na poutním místě Lomec proběhnou 22.–30. září 2025 kontemplativní exercicie v angličtině.