Prahu čeká na jaře 2015 městská misie s názvem Dny víry.

Během prvního červnového týdne se uskuteční řada akcí, které obyvatelům hlavního města představí duchovní rozměr křesťanství i životní styl věřících. Unikátní ekumenický projekt připravuje Arcibiskupství pražské společně s řeholními komunitami a novými hnutími.

„Chceme lidem představit křesťanství, které není uzavřeno ve svých kostelích, ale naopak komunikuje s veřejností. Naším cílem je setkat se s obyvateli Prahy a moderními způsoby jim zprostředkovat základní informace o křesťanství i o evangeliu,“ vysvětluje vedoucí organizačního týmu P. Michal Němeček. Projekt přímo navazuje na Noc kostelů, která vznikla po obdobné městské misii ve Vídni v roce 2003.

Na programu bude celá řada kulturních, vzdělávacích i duchovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Nebudou chybět například informační stany nebo vystoupení umělců na hlavních pražských bulvárech. Připravuje se festival křesťanských filmů pod záštitou režiséra Jiřího Stracha či výstava v rámci projektu „Esperienza Maria a Praga“ spojená s výtvarným workshopem italského sochaře Guida Dettoniho. Celý projekt vyvrcholí v sobotu 6. června koncertem Hradišťanu v centru Prahy a následným průvodem světla do kostela Nejsvětějšího Salvátora.

Kromě těchto aktivit, které připravuje organizační tým Dnů víry, bude pro úspěch misií stěžejní zapojení pražských farností a sborů. „Zkušenosti z obdobných městských misií ve Vídni a Bratislavě ukazují, že stačí, když si každá farnost připraví třeba jen jeden bod programu. Důležité je, aby byl určen primárně pro lidi, kteří křesťanství neznají,“ vysvětlil P. Němeček. Nad Dny víry převzal osobní záštitu ministr kultury Daniel Herman a kardinál Dominik Duka.

Vojtěch Jurásek

Duchovní obnova s Vojtěchem Kodetem: "Jonáš - proč se nám nedaří evangelizovat"

20.–21. února 2015 jste zváni do Pastoračního střediska (Kolejní 4, Praha 6) na postní duchovní obnovu P. Vojtěcha Kodeta O.Carm. Program začne v pátek 20. února v 18:30 (do cca 20:30) a pokračovat bude v sobotu od 9:00 do cca 18:00.

Evangelizační seminář proběhne ve dnech 6. a 7.3. 2015 v Pastoračním středisku v Kolejní ulici...

Čtyři večery o evangelizaci - Kateřina Lachmanová

Zajímá Vás evangelizace? Měla by snad? Máte z ní strach či trapný pocit? Přijďte do Pastoračního střediska při AP ve dnech 11.3., 18.3., 25.3. a 8.4., vždy od 19h, kde vás těmito tématy bude provázet Katka Lachmanová, ThD. a její hosté.

Informativní setkání ke Dnům víry

Zveme všechny, kdo mají zájem dozvědět se více informací o připravovaném projektu Dny víry 2015...

Představování Dnů víry pražským farnostem

V neděli 25, ledna začíná představování projektu Dny víry pražským farnostem! Během...
Zajímají vás podrobné informace o Dnech víry, nebo se chcete ke Dnům víry aktivně připojit se...

 

 

Více info na internetu: 
dnyviry.evangelizace.cz
 
   

 

 

 

 

Modleme se společně za dny víry:

Dny víry Praha 2015 - modlitba

Dny víry Praha 2015 - modlitba